Susisiekime +370 37 777102
Jūs galite prisijungti arba užsiregistruoti.

Garso, vibracijų ir girgždesio slopinimas automobilyje


Garso, vibracijų ir girgždesio slopinimas automobilyje

Anksčiau buvo manoma, kad izoliacinės medžiagos, kuriomis išklojamas automobilio kėbulas pagerina akustines savybes. Tačiau privalumai yra kur kas didesni. Šios medžiagos užtikrina papildomą komfortą kelionės metu. Žiemą, kai automobilis įšalęs, jos padeda išsaugoti šilumą. Važiuojant jaučiama mažesnė vibracija, nesigirdi girgždesių, kuriuos sukelia viena į kitą besiliesdamos detalės.  Vairuojant mieste netrukdo pašalinis triukšmas iš gatvės.

Kodėl atsiranda triukšmas?
Pašaliniai garsai, kurie girdimi automobilyje, ypač važiuojant didesniu greičiu, yra dėl nepakankamos triukšmo izoliacijos. Šioje vietoje daugelis automobilių gamintojų mėgsta pataupyti. Žinoma, naujesniuose automobilių modeliuose montuojama pakankama  garso izoliacija, bet ją taip pat reikėtų papildyti.
Vietos, kurios be papildomos izoliacijos yra labai laidžios garsui: variklio skyriaus pertvara, automobilio dugnas, ratų arkos.
Skirtingos sudėties medžiagos pasižymi skirtingomis charakteristikomis -  slopina triukšmą skirtingame garso diapazone.  Todėl, kad būtų pasiektas didžiausias efektas, automobilyje reikia sumontuoti skirtingas medžiagas, keliais sluoksniais.
Renkantis izoliacines medžiagas reikia atkreipti dėmesį, kad jos būtų nedegios, lengvos, nesugertų vandens (kad neatsirastų korozija).
Montuojant, daugiausiai dėmesio reikėtų skirti  variklio pertvarai, automobilio dugnui ir važiuoklės elementams.

Izoliacinių medžiagų nauda
Jos ne tik užtikrina papildomą komfortą važiuojant, bet ir padeda saugoti Jūsų sveikatą.  Pastovus variklio ūžesys, vibracijos sukelti žemieji garso dažniai gali sukelti nuovargį, stresą. Nors tai ir nėra stiprus garsas, bet važiuojant ilgesnius atstumus efektas paireiškia stipriau.
Kiti galimi simptomai, kuriuos sukelia pastovus triukšmas:
 • Prastas miegas
 • Pernelyg didelis jautrumas garsams
 • Kvėpavimo sutrikimai
 • Migrena
Garso izoliacinės medžiagos sumažina pašalinius garsus, sklindančius tiek iš gatvės, tiek iš variklio ar ratų. Jos taip pat  izoliuoja šilumą, absorbuoja vibracją, sumažina girgždesius. Pateikiame dažniausiai naudojamų medžiagų, iš kurių gaminamos izoliacinės dangos, sąrašą.
 
Medžiagos, naudojamos izoliacinei dangai gaminti


1. Mastikinės-bituminės izoliuojančios medžiagos – absorbuoja garsą ir atspindi šilumą
 
Tai kompleksinis sprendimas, kurio dėka  galima išvengti pašalinių garsų, sumažinti vibraciją, išsaugoti šilumą žiemos sezono metu.
 
Komponentai:
 
 • Aliuminio folija (atlieka šilumos atspindėjimo funkciją)
 • Mastika (slopina garsą)
 • Elastinis- bituminis mišinys (triukšmo ir šilumos izoliacija)
 • Lipnusis sluoksnis (palengvina medžiagos sumontavimą)

Privalumai:
 
 • Plonas sluoksnis – tik 5 milimetrai.
 • Mažai sveria: automobilio svoris beveik nepadidėja.
 • Prienama kaina. Mastikos – bituminės izoliuojančios medžiagos realizuojamos tikrai prieinamomis kainomis.
 • Universalumas. Gamintojas pasirūpino, kad pažangiausios technologijos būtų sujungtos vienoje medžiagoje.
 • Geras prigludimas prie įvairių paviršių. Medžiagos lipnusis sluoksnis ir jos šoninės briaunos  gerai sukimba su paviršiumi. Tai padeda izoliuoti šilumą ir išvengti plyšių, palengvina montavimą.
   
Kur tinka panaudoti:
Automobilio grindims. Mastikos-bitumo danga padidina šilumą salone  ir prislopina triukšmą sumažindama vibracijos lygį.

Bagažinei iškloti. Didelio kėbulo automobiliuose, pvz. hečbeko ar universalo,  tokia danga galima padengti visą automobilio grindų plotą.

Ratų arkoms. Vairuojant automobilį, akmenų, žvyro garsai daugiau nenukreips vairuotojo dėmesio.
 
Variklio skyriui - nuo salono pusės. Šiluma izoliuojama variklio skyriuje, o salonas gauna apsaugą nuo papildomų garsų.

Papildoma informacija
 
 Mastikos-bitumo danga turi sluoksnį, slopinantį vibraciją. Jis  yra priekinėje dangos pusėje ir pasižymi ypatinga struktūra.
Izoliacija yra pateikiama patogioje pakuotėje, o lipnus montavimo sluoksnis apsaugotas specialiu popieriumi, kuris apsaugo klijus nuo išdžiūvimo.
 

2. Mastikos izoliuojančiosios medžiagos su  izolonu – apsaugo nuo triukšmo, izoliuoja šilumą
 
Šiuolaikinės izoliacinės medžiagos – tai patikimas būdas išvengti triukšmo automobilyje. Izolonas yra pagamintas iš putplasčio. Jis turi ypatingą struktūrą ir pasižymi gera izoliacine savybe. Medžiaga nepraranda savo savybių temperatūros intervale nuo  -60 iki + 100 laipsnių Celsijaus.


Šios medžiagos naudojimas leidžia apsisaugoti nuo pašalinių garsų, vibracijos. Be to, automobilyje ji atlieka šilumos izoliavimo funkciją, padeda pašalinti plastikinių detalių  trintį keičiantis oro temperatūrai.
 
Privalumai:
 • Plonumas. Ypatinga medžiagos struktūra leidžia pasiekti reikiamas izoliacines savybes panaudojant minimalų jos kiekį.
 
 • Šilumą atspindintis sluoksnis. Viršutinėje medžiagos lapo pusėje yra papildomai nupoliruota Mylar plėvelė (pagaminta iš ištempto poliesterio). Dėl to apsauginės medžiagos savybės yra žymiai geresnės.
   
 • Apsauga nuo gaisro. Izolonas – nedegi medžiaga, todėl ją saugiai galima naudoti automobilyje.
   
 • Lengvumas. Mažas medžiagos storis, o taip pat ypatinga struktūra leidžia sumažinti jos svorį iki minimumo. Netgi tie automobiliai, kuriuose montavimo darbai yra sudėtingi ir sunaudojami didesni medžiagos kiekiai, bendras automobilio svoris nepakinta.

Kur tinka panaudoti:
Mastikos izoliuojančios medžiagos su izolonu yra tiesiog būtinos automobilio salone. Lipnus sluoksnis labai supaprastina montavimą. Pjaustyti medžiagą galima peiliu. Pradedant darbą, pirmiausiai būtina gerai paruošti automobilio paviršių, kad lipnusis sluoksnis kuo geriau sukibtų. Izoliacinės medžiagos su izolonu neturi naudojimo apribojimų, todėl montuoti jas galima visur.
 
 
 
3. Izolono izoliacinės medžiagos - izoliuoja garsą ir šilumą
 
Šios medžiagos padės išspręsti kelias problemas iš karto:
 
 • Izoliuoja garsą (išorės garsai neprasiskverbs į automobilio saloną.)
 • Sumažina vibraciją (kelio paviršiuis ir variklio darbas nebus tokie jaučiami vairuotojui ir keleivimas.)
 • Izoliuoja šilumą (mažesni šilumos nuostoliai, užkurti automobilį žiemą bus kur kas lengviau).


Garsą ir šilumą izoliuojančios medžiagos yra sudarytos iš putų poliuretano ir turi vieną arba du lipnius sluoksnius. Tai palengvina montavimą ir leidžia medžiagą naudoti kaip pagrindo sluoksnį. Ant jos paviršiaus galima klijuoti kitas izoliacines medžiagas. Tada bus pagerintas izoliacijos efektas.

Privalumai
 Garsą ir šilumą izoliuojančios medžiagos turi daug privalumų.Tai saugus produktas naudojimui, nedegus. Izolonas yra atsparus temperatūroms svyravimams, mechaniniams veiksniams – nepakeičia savo savybių. Svarbiausias privalumas – kompleksiškumas. Ta pati medžiaga atlieka keletą funkcijų.
 
Lipnaus sluoksnio dėka, medžiaga gerai priglunda net prie šiurkštaus paviršiaus, dėl to medžiagos tarnavimo laikas labai pailgėja.  Medžiagas galima panaudoti kompleksiniams montavimo darbams: grindims, stogui, durims ir kitoms vietoms.
 
 
4. Mastikos izoliacinės medžiagos – izoliuoja garsą ir šilumą, sumažina vibraciją
 Automobilio garso izoliaciją galima atlikti naudojant įvairias medžiagas, kurių kiekviena pasižymi savitais privalumais.

Mastikos izoliacinės medžiagos yra pagamintos polimerų pagrindu. Viršutinė medžiagos pusė yra padengta folija, o apatinė – lipniu sluoksniu. Aliuminis padidina šilumos izoliaciją ir leidžia sumažinti šilumos nuostolius.

Privalumai:
 
 • Kompleksiškumas. Mastikos izoliacinės medžiagos ne tik apsaugo nuo triukšmo, bet ir padidina šilumos izoliaciją, sumažina vibraciją.
   
 • Aukšta kokybė. Pagaminti pramoniniu būdu, polimeriniai lakštai atlieka numatytas funkcijas be priekaištų.
   
 • Korozinis ir biologinis stabilumas. Šios medžiagos pasižymi atsparumu aplinkos poveikiui ir ilgaamžiškumu.
   
 • Geras sukibimas su metaliniu paviršiumi. Dėl to viduje nesusidaro oro kišenės ir nėra galimybės kauptis kondensatui. Geriausia montavimo kokybė pasiekiama naudojant metalinį volelį – klojimo metu juo išlyginami visi nelygumai.

Kur tinka panaudoti:
Mastikos izoliacinės medžiagos gali būti naudojamos labai įvairiose automobilio vietose. Tinka grindims, luboms, variklio skyriui ir kitoms vietoms. Montuojant nereikalingas kaitinimas, kas gerokai palengvina darbą. Medžiagų karpymui specialių priemonių nereikia – užtenka peilio.
 
 
 5. Bituminės izoliacinės medžiagos – absorbuoja garsą, atspindi šilumą
 
Garso izoliacija leidžia važiuoti automobiliu komfortiškiau. Be to, jos dėka, energijos sutaupymas didėja. Šios medžiagos yra modernūs technologiniai sprendimai, kurių kaina tikrai atitinka kokybę. Pagrindiniai privalumai: nesudėtingas montavimas, naudojimo ilgaamžiškumas, saugumas.

Medžiagos struktūra
 Bituminės izoliacinės medžiagos susideda iš keleto sluoksnių:

 
 • Aliuminio folijos. (Atlieka vibracijos absorbavimo ir šilumos atspindėjimo funkcijas.)
 • Elastomerinio-bituminio sluosnio.(Tai yra pagrindinis sluoksnis, kuris sugeria garsą.)
 • Lipniojo sluoksnio. (Apsaugotas popieriumi.)
 
Privalumai:
 • Tvirtumas. Tai labai supaprastina montavimą ir padidina garso absorbavimą.
   
 • Atsparumas temperatūros kritimui ir slėgiui. Platus medžiagos funkcionalumas buvo įrodytas praktikoje.
   
 • Padidintas vibracijos absorbavimas. Ši savybė pasiekiama dėl specialios medžiagos struktūros.
   
 • Atsparumas korozijai. Sumontavus teisingai, tarp metalinio paviršiaus ir lipniojo sluoksnio nesusidaro oro tarpai. Dėl to nesikaupia kondensatas. Automobilio kėbulas yra patikimai apsaugotas nuo korozijos mašinos viduje.
   
 • Mažas svoris. Modernios technologijos medžiaga nesukurs papildomo svorio.

Kur tinka panaudoti:
 
 • Grindims. Medžiagą lengva pjaustyti. Vienodai gerai prilimpa prie paviršiaus, nesvarbu, ar jis tiesus, ar lenktas. Tai palengvina montavimą.
 • Stogui. Garso izoliacija pastebimai padidėja.
Šių medžiagų nesudėtingas montavimas yra išbandytas praktikoje, o naudojimo ilgaamžiškumas patvirtintas sertifikatais.
 
 
 
6. „Antiskrip“ medžiagos – sumažina girgždesį
Viena iš problemų, kuri aktuali važiuojant automobiliu yra nemalonus girgždesys. Jį sukelia metalinių ir plastmasinių detalių trintis. Šis efektas žymiai sustiprėja važiuojant nelygiu keliu. Laimei, tai galima išpręsti paprastai – reikia naudoti specialią medžiagą, „Antiskrip“.
Šios medžiagos – paskutinės iš viso sąrašo, kurios gali būti montuojamos automobilyje. Jos užbaigia kompleksinį garso izoliavimą ir leidžia pasiekti puikių rezultatų. Po montavimo nei automobilio vairuotojas, nei keleiviai pačių medžiagų nematys, interjeras liks nepasikeitęs.

 Privalumai:
 • Geras prigludimas prie paviršiaus. Plona „Antiskrip“ juostelė yra montuojama, kad būtų pasiektas tolygus prigludimas prie paviršiaus.
   
 • Ilgaamžiškumas. Sukurta putų poliuretano pagrindu, ši medžiaga gali būti sandėliuojama neribotą laiką ir naudojama labai ilgai.
   
 • Nedegumas. Net ir perkaitusi, medžiaga užsidegti negali.
   
 • Platus tinkamos temperatūros spektras. „Antiskrip“ rekomenduojama naudoti šiame temperatūros intervale – nuo -45 laispnių C iki +100 laipsnių C.

Kur tinka panaudoti:
Šią medžiagą tinka naudoti automobilio vidaus apdailai – darbų pabaigai.
 • Plastikinėms dalims (bagetams, slenksčiams, dekoro elementams ir t.t.)
 • Prietaisų skydeliui (vietoms, kuriose detalės jungiasi viena su kita ir važiuojant atsiranda trintis).
 • Stogui. Jei apdailos elementai yra sumontuoti automobilio lubose, tarp jų ir metalinio paviršiaus galima įterpti šią medžiagą.

Papildoma informacija
Garso izoliacijos montavimo darbuose „Antiskrip“ medžiaga klojama paskutinė. Ši medžiaga yra gaminama įvairaus storio – nuo 5 iki 20 mm. Ji taip pat pastebimai padidina automobilio šilumos izoliaciją, kas leidžia patogiau važiuoti ilgus atstumus.“ Antiskrip“ dėka automobilio interjero detalių eksploatavimo laikas pastebimai išauga. Kadangi ši medžiaga gerai priglunda prie paviršiaus, savaiminis jos atsiklijavimas yra neįmanomas.
 

Konkrečių produktų pavyzdžiai
Šie produktai atlieka garso iš šilumos izoliacijos funkcijas, sumažina vibraciją, slopina girgždesį.
Pateikiame vieno iš gamintojų, „SGM TECHNO“ produktų pavyzdžius.Garso-šilumos izoliacija – “IZOL” serija
Šios serijos medžiagos sudarytos iš porėto polietileno su mastikos montažiniu sluoksniu. Skirtas automobilio salono izoliacijai nuo pašalinių triukšmų. Taip pat pasižymi šilumos izoliacinėmis savybėmis.

Medžiaga elastinga, atspari drėgmei, pasižymi stipriu kibumu prie montuojamų paviršių. Tai užtikrina žymiai geresnį prilipimą prie kėbulo detalių paviršiaus, lyginant su izoliacinėmis priemonėmis su papildomu klijų sluoksniu. Kibumo savybės labai aktualios montuojant garso izoliaciją ant nelygaus paviršiaus, o taip pat kai garso ar vibro izoliacija eksploatuojama žemose temperatūrose. Šios serijos garso izoliacijų eksploatacinis temperatūrų intervalas yra nuo -60oC iki +100oC. Mastikos sluoksnis sulaiko vandenį ir drėgmę nuo patekimo po montažiniu sluoksniu ir yra gera apsauga nuo korozijos židinių atsiradimo ir išplitimo. 

Šią medžiagą galima montuoti: automobilio kėbulo ir bagažinės dugnas, ratų arkos, variklio - salono pertvara iš salono pusės.
 

Slopinanti girgždesį – „Antiskrip” ir “Violon” serija


“Antiskrip” serija

„Antiskrip 1“ – sandarinanti ir dekoratyvinė medžiaga,  pagaminta audinio pagrindu. Medžiagos storis 1-1,5 mm su lipniuoju sluoksniu, kuris yra uždengtas apsaugine plėvele. Naudojama girgždesių slopinimui besiliečiančiose interjero detalėse, sandarinimui ir siūlių bei sujungimų užpildymui. Temperatūrų intervalas yra nuo -40oC iki +60oC.
Rekomenduojama naudoti tarpeliams tarp dekoratyvinių salono elementų ir automobilio kėbulo, prietaisų skydelio tarpeliams, ortakių sandarinimui.“Violon” serija

„Violon“ serijos garso izoliacija skirta pašalinti besiliečiančių interjero detalių keliamą girgždesį bei užsandarinti sujungimus ir siūles. Visos šios serijos garso izoliacijos turi lipnųjį sluoksnį, kas labai palengvina medžiagos montavimą.
„Violon ALFA“, tai sandarinanti, girgždesį slopinanti bei sugerianti garsą medžiaga iš specialiu impregnavimu apdoroto 5-10 mm storio porėto poliuretano su lipniu sluoksniu. Medžiaga pasižymi atsparia susidėvėjimui struktūra, minkštumu ir elastingumu, puikiais akustiniais parametrais.
„Violon BETA 5“ ir „Violon BETA 10“ – tai sandarinančios, girgždesį slopinančios bei sugeriančios garsą medžiagos iš 5-10 mm storio porėto poliuretano su lipniu sluoksniu. Poliuretanas apdorotas specialiu bituminiu impregnavimu, saugančiu nuo drėgmės, UV spindulių ir pagerinančiu akustinius garso izoliacijos parametrus. Violon eksploatacijos temperatūrų intervalas yra nuo -45oC iki +100oC.

„Violon ALFA“  galima montuoti: tarp automobilio plastikinių detalių arba tarp plastiko ir metalo, automobilio ortakių paviršiuje , laidų pynėje.
„Violon 5“ galima montuoti:  – plastikinėms salono detalėms, prietaisų skydelyje. 
„Violon 10“ galima montuoti:  – stoge, tarp automobilio plastikinių detalių arba tarp plastiko ir metalo, automobilio ortakių paviršiuje, laidų pynėje.
 

Vibraciją slopinanti – “Alumast” (M serija)

„Alumast“ (M serija) – lanksti, elastinga, lipni vibraciją slopinanti medžiaga iš lipnių polimerų (mastikos). Išorinėje pusėje yra  aliuminio folija su įspaudais ir logotipu. Montuojant nereikalingas papildomas klijų sluoksnis.
Medžiaga pasižymi aukštu produkto mechaninių nuostolių koeficientu, plačiu temperatūriniu eksploatacijos intervalu, nuo -45oC iki +100oC. Ši vibro izoliacinė medžiaga yra atspari drėgmei, turi hermetizuojančių ir antikorozinių savybių, montavimo metu medžiagos nereikia kaitinti.
Šią medžiagą galima montuoti: automobilio duryse, stoge, kėbulo šonuose, kapote, bagažinės dangtyje, variklio - salono pertvaroje iš salono pusės.
 

Medžiagų deriniai
Efektyvus būdas sumažinti triukšmą ir šilumą – naudoti medžiagas, pagamintas iš  suputinto polietileno. Norint jas sumontuoti, prieš tai reikia užtepti  klijų sluoksnį (nebent gamintojas parduoda medžiagos lakštus su jau iš karto esančiu lipniuoju sluoksniu). Tačiau ši medžiaga beveik  neapsaugo nuo vibracijos. Tam, kad būtų galima ją sumažinti, papildomai, pirmu sluoksniu reikia kloti  vibraciją sugeriančią medžiagą.
Geri rezultatai pasiekiami klojant dviejų medžiagų derinį - garso-šilumos izoliaciją ir vibraciją slopinančią medžiagą. Tai labai padeda tose automobilio vietose, kuriose jaučiama ir girdima stipri vibracija. Tai gali būti automobilio dugnas, ratų arkos ir pan. Vibraciją sugerianti medžiaga montuojama ant metalinio paviršiaus, o virš jos – garsą izoliuojanti medžiaga.
Nesvarbu, kokio gamintojo produktas naudojamas, prieš  montuojant medžiagas, metalinis paviršius, ant kurio klojama izoliacija, (durų, dugno, lubų ir t.t.) turi būti nuvalytas ir nuriebalintas. Jei automobilio gamintojas jau yra įdėjęs izoliaciją, ji taip pat turi būti pašalinta.


Kas yra mechaninių nuostolių koeficientas?

Automobilio kėbulas važiuojant ar tiesiog dirbant varikliui rezonuoja – skleidžia vibraciją. Tai nėra naudinga. Idealiu atveju kėbulo paviršiaus medžiagos turėtų vibraciją sugerti ir pakeisti ją į šiluminę energiją.  Mechaninių nuostolių koeficientas, MNK, parodo, kiek vibracinės energijos yra pakeičiama šilumine. Nuo to priklauso važiavimo komfortiškumas. Jei MNK yra 1 – tai maksimalus rezultatas, visa vibracinė energija yra pakeičiama šilumine. Jei MNK <1, medžiagos garso ir vibracijos sugėrimo savybės yra prastesnės. Renkantis izoliacinę medžiagą reikia atkreipti dėmesį į šį skaičių. Didesnis skaičius – geriau, bet ir kaina yra aukštesnė.
Maksimalus MNK pasiekiamas esant 20 °C temepratūrai. Jei ji padidėja arba sumažėja, koeficientas sumažėja. Kai kurios izoliacinės medžiagos pasižymi ne tik aukštu MNK – jos išlaiko šį rodiklį platesniame temperatūros intervale.
 
Galimi medžiagų komplektai, kad būtų paprasčiau išsirinkti
Kaip jau buvo minėta, geriausi rezultatai pasiekiami klojant kelias medžiagas iš karto, dviem ar net trimis sluoksniais. Tai efektyvus būdas, tačiau jis reikalauja daugiau pasiruošimo – reikia iš anksto įsigyti visas reikiamas medžiagas, apskaičiuoti jų kiekį, kiek bus reikalinga. Tam, kad šie darbai būtų lengvesni, galima įsigyti iš anksto paruoštus komplektus. Juose gali būti vienos arba kelių rūšių medžiagos. Taip pat nurodoma, koks yra kiekis, kurias kėbulo vietas pavyks iškloti. Nuo šių parametrų priklauso komplekto kaina.
Komplektų pavyzdžiai:
Komplektas A – rinkinyje yra  garso , šilumos ir vibracijos izoliacinės medžiagos. Montuojamos  priekinėse ar galinėse duryse (mažiausia kaina, trumpiausias montavimo laikas, nes reikia atlikti mažiausiai ardymo)
Komplektas B – rinkinyje yra  garso , šilumos ir vibracijos  izoliacinės medžiagos. Montuojamos visose duryse, bagažinės skyriuje, arkose (vidutinė kaina ir montavimo trukmė)
Komplektas C – rinkinyje yra  garso , šilumos, vibracijos, girgždesio  izoliacinės medžiagos.Montuojamos visuose paviršiuose, kurie praleidžia garsą ar sukelia vibraciją (didžiausia kaina ir ilgiausias montavimo laikas)
 
 
 

Kodėl verta išbandyti garso izoliacijos medžiagas?
Važiuojant automobiliu girdisi pašaliniai garsai ir juntama vibracija. Šis triukšmas yra ne tik nemalonus, bet gali sukelti ir rimtų sveikatos problemų. Tai išspręsti padeda garso izoliacinės medžiagos. Jos užtikrina papildomą komfortą kelionės metu. Važiuojant jaučiama mažesnė vibracija, nesigirdi girgždesių, kuriuos sukelia viena į kitą besiliesdamos detalės, netrukdo pašalinis triukšmas iš gatvės ar variklio skyriaus. Automobilyje susikalbėti tampa lengviau, mažiau pavargstama, niekas neblaško dėmesio vairuojant. Kadangi šios medžiagos veikia ir kaip šilumos izoliatorius, žiemą lengviau užkurti variklį, salonas įšąla mažiau. Izoliacinėmis medžiagomis galima iškloti beveik visą automobilio kėbulą, taip užtikrinant didžiausią efektą.
 

Rekomenduojame įsigyti prekę su montavimo darbais!
Susimontuoti prekes, įsigytas  www.autokraitis.lt elektroninėje parduotuvėje,  galite tokiame mieste, kokiame Jums yra patogu. Iš viso galite rinktis iš 26 miestų.  Montavimą atliks mūsų specialistai.  Autokraitis.lt administracija susisieks su Jumis ir suderins patogų laiką, kada galima užsiregistruoti į autoservisą.
Kodėl verta montuoti pas mus?

1. Montavimo darbų kaina yra garantuota.
Įprastai, nusipirkus produktą, kuriam reikalingas montavimas,  susiduriama su situacija, kai montavimo sudėtingumas  skirtingiems automobiliams skiriasi. Taip pat skiriasi ir laikas, reikalingas tam produktui sumontuoti. Nuo šių faktorių priklauso darbų kaina. Tačiau mes dirbame kitaip. Nesvarbu, koks yra Jūsų automobilis ir kiek laiko užtruks sumontuoti detalę – darbų kaina išlieka tokia pati, kokia yra nurodyta prekės aprašyme.

2. Parinksime reikiamą specialistą.
 Skirtingi serviso darbuotojai specializuojasi skirtingose srityse. Tačiau Jums nereikia tuo rūpintis ir gaišti laiko ieškant reikiamo specialisto – gavę Jūsų užsakymą informuosime atsakingą serviso darbuotoją patys. Jums beliks atvykti į sutartą vietą.

3. Taikome garantinį aptarnavimą ne tik įsigytam produktui, bet ir montavimo darbams.
Jūs gausite garantiją ne tik nusipirktam produktui, bet ir montavimo darbms (jei juos užsakysite pas mus). Garantinio aptarnavimo laikotarpiu, jei produktą reikės išmontuoti ir vėl sumontuoti, tai Jums nieko nekainuos.
 
Informaciją paruošė autokraitis.lt