Menu
Jūsų krepšelis

LED DRL dienos šviesos žibintai

LED DRL dienos šviesos žibintai
Nemokamas
LED DRL dienos šviesos žibintai
NORIU NEMOKAMOS KONSULTACIJOS


LED DRL (Day Running Lights- angl. dienos šviesos žibintai) populiarumas įgauna pagreitį, vis daugiau žmonių pastebi dienos šviesos žibintų privalumus (taupomas kuras, mažiau apkraunamas generatoriaus darbas). Šioje užklausoje mes jums padėsime išsirinkti savo automobiliui tinkamiausią modelį pagal išmatavimus, atliekamas funkcijas ir pritaikyti jūsų poreikiams.

 

Nenuostabu, jog rinkoje atsiranda įvairių nekokybiškų plagiatų. Šioje užklausoje norėtume apžvelgti į kokius požymius reikėtų atkreipti dėmesį prieš renkantis LED DRL žibintus savo automobiliui. Būtina atkreipti dėmesį į kokybiškų produktų požymių visumą, o ne į kiekvieną požymį atskirai.

NSSC ®  – kokybės ženklas. Esame NSSC ®  produktų oficialus distributorius Lietuvoje, todėl galime užtikrinti, kad šio ženklo produktai yra kokybiški ir atitinkantys visus reikalavimus, bei turintys visus reikiamus sertifikatus. Tą įrodo ir šiems produktams suteikiama garantija. Kaip atskirti ar tai NSSC ® kompanijos gaminys? Visi NSSC ® gamintojo DRL žibintai turi kompanijos logotipą ant žibinto korpuso. Šiuo metu gamintojo dėžutės pasikeitė iš senosios mėlynos spalvos su NSSC žymėjimais į „Amio“ raudonai – baltas dėžutes, bet ant žibinto korpuso visi žymėjimai išliko tie patys, pasikeitė tik pakuotė, daugiau viskas lieka tas pats.

 


Techniniai sprendimai. Kad LED  DRL žibintai tarnautų ilgai, svarbus kuo mažesnis temperatūrų skirtumas tarp DRL vidaus ir išorės. Tam tikslui NSSC ® kompanijos yra padaryti specialūs sprendimai:
  Maitinimo ir komutacinis blokas yra išorinis, o ne vidinis;

• Žibinto galinėje dalyje yra įmontuotas vožtuvas (alsuoklis);

• Iš ko sudarytas korpusas – turi įtakos šilumos atidavimui į išorę, šiuo atžvilgiu svarbus radiatoriaus funkcionalumas.


Sertifikatai. LED DRL būtinai turi turėti 2 ženklinimus, kurie atitinka išduoto sertifikato numerį. “E ” ženklinimas, rodo, kad galima montuoti į automobilį, “RL” ženklinimas, kad atitinka dienos šviesos normas. „A“ sertifikatas reiškia, kad žibintų komplektas turi gabaritų funkciją. Šiuo metu asortimente su „A“ sertfikatu galite įsigyti šiuos modelius : 501 HP, 507 HP, 810 A2, 510HP, 510L. Prie šių ženklinimų turi būti numeris. “E4″ reiškia, kad sertifikuota Olandijoje (kiekvienai šaliai priskiriamas skirtingas skaičius). Kiekvienas DRL žibintų modelis turi unikalią “RL” numeraciją. Į tai būtina atkreipti dėmesį, nes yra įvairių padirbinėjimo formų. Kiekviena “RL” numeracija turi atitikti sertifikacijos dokumentą, kuris yra unikalus. Dažnai kiti gamintojai naudoja tuos pačius pavadinimus, kaip ir sertifikuotų LED DRL žibintų, nors jų produktai nesertifikuoti. Iškilus kažkokiam incidentui, eismo įvykiui ar šiaip teisminiam konfliktui (dėl leistino DRL naudojimo), gali būti paprašomas “RL” atitikties sertifikatas. Parduodant produktą jo nebūtina pateikti. Taigi iškyla klausimas – kaip atskirti klastotę nuo tikro? Ant žibinto turi būti nurodomas pilnas sertifikato numeris.  1. Pvz.: NSSC ® DRL 507HP sertifikato numeris (ir jis yra paženklintas ant stiklo) yra “RL000047″, (o pilnas sertifikato numeris yra E4-87R-00 0047). Šis žibintų , modelis turi atitinkamą sertifikatą. Dažnai, kitų gamintojų pavadinimai panašūs į “507HP”, bet ant žibintų stiklo yra tik “RL00″, unikalaus numerio nėra.
  2. Naudojami LED. 60% DRL žibintų kainos sudaro LED elementai. NSSC ® kompanija siūlo žibintus tik su kokybiškais LED elementais, tai patvirtina ir suteikiama garantija. Yra daug panašių kopijų į NSSC ® DRL 507HP žibintus, tačiau kitų gamintojų produktai gali būti su nekokybiškais LED elementais, kurie tiesiog greitai gali perdegti.

Norėtume atkreipti dėmesį, jog šiame įraše nenorint išsiplėsti pateikiama tik NSSC ® DRL 507HP žibintų palyginamoji analizė. Dėl kitų to paties gamintojo modelių plagiatų būtų panašūs aspektai. NSSC ® DRL žibintai – kokybės ženklas. Pažangi konstrukcija ir visi reikiami ženklinimai garantuoja kokybę. 

LED DRL privalumai:

  • Taupo kurą;
  • Automobilis geriau pastebimas kelyje;
  • Modernus ir šiuolaikinis vaizdas;
  • Mažiau apkraunamas automobilio generatorius;
  • Pailgėja akumuliatoriaus ir lempučių tarnavimo laikas.
  • Mažiau kenksmingų dujų išmetama į aplinką.

Kas yra dienos žibintai?

Tai specialūs žibintai pagaminti pritaikant LED (šviesos diodų) technologiją. Dienos žibintai  skirti naudoti tik šviesiu paros metu. Dienos žibintai  negali būti naudojami tamsiu paros metu, nes dienos žibintų  paskirtis atkreipti eismo dalyvių dėmesį, o ne apšviesti kelią.

Dienos žibintai pagaminti naudojant LED technologiją. Jų paskirtis padidinti saugumą kelyje, bei padidinti kuro ir automobilio eksploatacijos ekonomiją.

DRL (angl. DRL – day time running lights, Dienos žibintai) tinka visiems automobiliams, ir skirti važinėti nenaudojant papildomų šviesos šaltinių dienos metu (gabaritų, artimųjų šviesų, galinių šviesų, numerių apšvietimo, prietaisų skydelio apšvietimo), taip mažiau apkraunamas generatorius sąlygoja mažesnes kuro sąnaudas, tausojamas generatorius, akumuliatorius, bei visos lemputės.

Norėdama padidinti kelių eismo saugumą, Europos komisija nusprendė, taikyti specialius dienos žibintus DRL visose naujo tipo transporto priemonėse nuo 2011 metų. Dienos žibintai yra specialūs žibintai, kurie automatiškai įsijungia užvedus variklį.

 

Ar galima naudoti dienos žibintus Lietuvoje vietoj artimų šviesų šviesiuoju paros metu?                                                                     


Taip, nes tai reglamentuojama kelių eismo taisyklių XII skyriuje 102 punkte. “102. Šviesiuoju paros metu motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojai privalo važiuoti keliais su įjungtomis artimosiomis arba specialiai šiam metui skirtomis žibintų šviesomis.”.


Ar galima dienos žibintus naudoti kitose šalyse?                                                                                                                                                       


Taip, galima, nebent tos šalies įstatymai reglamentuoja, kad būtina naudoti tik artimas šviesas. Apie dienos žibintų naudojimą informaciją rasite oficialiose Europos Sąjungos leidiniuose, direktyvose (ECE R87) ir taisyklėse. Kai kuriose šalyse (pvz. Vokietijoje, Prancūzijoje, Didžioje Britanijoje, Belgijoje ir kt.) rekomenduojama naudoti dienos žibintus.

Kaip rinktis kokybiškus dienos žibintus?


Įsidėmėkite, kad dienos žibintai turi būti sertifikuoti ir ženklinti pagal ES reikalavimus. DŽ ( dienos žibintai) turi būti pilnai atsparūs vandeniui ir nekenkti kitų automobilio prietaisų veikimui (pvz.: nekokybiški DŽ gali trukdyti automagnetolos radijo veikimui).


Kokioms transporto priemonėms tinka dienos žibintai?


Dienos žibintai yra universalūs ir praktiškai tinka bet kurioms transporto priemonėms. Atskirais atvejais reikės specialių montavimo priedų.

 

Ar dienos žibintai naudojami šviesiuoju paros metu yra geresni, negu artimosios šviesos?


Taip, nes dienos žibintai buvo sukurti tam, kad automobilis geriau būtų matomas dienos metu. Artimosios šviesos buvo sukurtos tam, kad automobilis butų matomas tamsiu paros metu ir vairuotojui apšviestų kelią.

Kaip veikia dienos žibintai?


DŽ turi automatiškai įsijungti kartu su transporto priemonės variklio paleidimu. DŽ turi automatiškai išsijungti, kai įjungiamos stovėjimo (gabaritinės) ar artimosios šviesos, taip pat tiesiog išjungus variklį.

 

Kaip ilgai veikia dienos žibintų lemputė?


Iki 10.000 valandų, kai naudojama šviesos diodų (LED) technologija.

 

Ar galima naudoti rūko žibintus vietoj dienos žibintų?


Tai buvo numatyta pereinamajame laikotarpyje kai kuriose šalyse. Tačiau, kalbant apie efektyvumą, šis sprendimas neatitinka DŽ naudojimo.


Ar galima naudoti dienos žibintus vietoj rūko žibintų?


Ne, nes dienos žibintai negali būti naudojami kaip aktyvus šviesos spindulys, kurį vairuotojas naudoja kelio apšvietimui.

Kas įeina į DŽ komplektą?


DŽ komplekte turi būti montavimo laidai, tvirtinimo elementai ir valdymo blokas. Skirtinguose modeliuose valdymo blokai yra integruoti į dienos žibintų korpusą.

Ar galima pačiam sumontuoti dienos žibintus?                                                                                                                                                   


Taip, jei dienos žibintus sumontuosite pagal visus techninius reikalavimus, kaip nurodyta inspekcijos viršininko įsakyme 2B-290.

 


Techniniai dienos žibintų reikalavimai:

1. Dienos žibintų veikimas:
1.1. turi įsijungti ir veikti  automatiškai, kai variklio paleidimo ir (arba) išjungimo įtaisas yra padėtyje, kurioje variklis gali veikti.
1.2. turi išsijungti automatiškai, kai priekiniai rūko žibintai arba gabaritiniai, priekiniai artimųjų, tolimųjų šviesų žibintai įjungti, išskyrus atvejus, kai priekiniai artimųjų, tolimųjų šviesų žibintai naudojami nepertraukiamam šviečiamajam įspėjimui trumpais intervalais.
2. Dienos žibintų skaičius – 2, turi būti patikimai pritvirtinti.
3. Dienos žibintų įrengimas:
3.1. aukštis nuo žemės ne mažiau kaip 250 mm, bet ne daugiau kaip 1500 mm;
3.2. atstumas nuo transporto priemonės krašto turi būti ne daugiau kaip 400 mm;
3.3. atstumas tarp dviejų žibintų, matuojant nuo paviršių vidinių kraštų, turi būti ne mažesnis kaip 600 mm. Šis atstumas gali būti sumažintas iki 400 mm, kai bendras transporto priemonės plotis mažesnis kaip 1300 mm.
4. Dienos žibintai privalo atitikti nustatytus konstrukcijos ir techninės būklės reikalavimus.

 

Užpildykite užklausą ir mes su jumis susisieksime artimiausiu metu ! Visą LED DRL žibintų asortimentą rasite čia:

https://www.autokraitis.lt/apsvietimas

 

 

Mes naudojame slapukus, kad suteiktume Jums kuo geresnę patirtį lankantis mūsų svetainėje.