Menu
Jūsų krepšelis

Automobilio apsaugos sistemos

Automobilio apsaugos sistemos
Nemokamas
Automobilio apsaugos sistemos
NORIU NEMOKAMOS KONSULTACIJOS

Apsaugos sistemos ir jų sprendimai jūsų automobiliui


Jeigu jūs lankotės šioje užklausoje, tai jus tikrai sudomino apsaugos sistemos įdiegimo galimybė jūsų automobiliui. Bet tam būtina lengvai, paprastai ir aiškiai pateikti jums trumpai visą reikiamą informaciją, nuo ko pradėti, ką reikia žinoti, norint įsigyti ir susimontuoti apsaugos sistemą ir kokios jos apskritai yra siūlomos mūsų asortimente.

Norint įsidiegti sistemą, kuri pilnai atitiktų jūsų lūkesčius, reikalavimus ir poreikius, reikia žinoti koks asortimentas jums prieinamas ir ką mes galime jums pasiūlyti. Kaip skirstomos apsaugos sistemos? Apsaugos sistemos iš esmės skirstomos į šias pagrindines rūšis:

1) Radiolokacinė, palydovinė GSM/GPS apsaugos sistema, su greituoju saugos centro reagavimu (įeina papildomi mokesčiai už reagavimą, SIM kortelės mokestis, dažniausiai reikalinga tik aukščiausio lygio KASKO draudimui);

2)      Adaptyvinė GSM/GPS apsaugos sistemos be saugos centro ( valdomos telefonu, reikalinga SIM kortelė);

3)      Adaptyvinės apsaugos sistemos ( valdomos gamykliniu pultu).

4)      Adaptyvinės dvipusio ryšio apsaugos sistemos ( su papildomu peidžerio pulteliu);

5)      Vienpusio ryšio apsaugos sistemos ( tik su papildomu pulteliu);

6)      Papildomas imobilaizeris su identifikavimo kortele.

Pirmas uždavinys, kurį turite nuspręsti yra tai, dėl kokio tikslo montuoti norite apsaugos sistemą. Skirstome į kelias pagrindines rūšis šiuos sprendimus : 1) dėl saugumo ir komforto, kaip papildomos įrangos, pagal savo poreikius;  2) dėl KASKO draudimo sąlygų, pagal draudimo kompanijų reikalavimus. Pristatysime abu galimus variantus.Automobilio apsaugos sistemos pagal poreikius

Dažniausiai ir populiariausiai parduodamos sistemos savo saugumui, komfortui ir poreikiams yra adaptyvinės apsaugos sistemos (valdomos gamykliniu pulteliu, dvipusiu ryšiu, GSM/GPS moduliu). Adaptyvinė apsaugos sistema apima iš esmės tiek GSM/GPS, tiek dvipusio ryšio, tiek paprastas sistemas, valdomas gamykliniu pultu. Jūs visada galėsite sistemą valdyti gamykliniu pulteliu, bet taip pat gaunate galimybę valdyti sistemas kitais atvejais arba peidžerio pulteliu, arba mobiliuoju telefonu. Adaptyvinės dvipusio ryšio sistemos turi papildomą taip vadinamą peidžerinį pultą, kurio pagalba valdoma apsaugos sistema. Jis veikia dvipusio radijo signalo principu, kai apsaugos sistema tiek gauna signalą, tiek jį siunčia atlikti pavestų komandų atlikimui į automobilyje esantį apsaugos sistemos bloką. GSM/GPS apsaugos sistemos išsiskiria savo saugumu ir funkcionalumu iš kitų sistemų, esančių asortimente, nes naudojamas sisteminis blokas su GSM ir GPS moduliu, įdedame SIM kortelę į apsaugos sistemą ir viską valdome ne tik gamykliniu pultu, bet ir savo išmaniuoju telefonu, tiek apsaugos sistemos visas funkcijas, tiek telemetrijos duomenis apie automobilio buvimo vietą. Taipogi yra galimybės kontroliuoti nuotolinį automobilio užvedimą per atstumą, naudojant tik savo mobilųjį telefoną.


Apsaugos sistemos ir KASKO draudimas

Kaip ir minėjome užklausos pradžioje, šiuo metu vyrauja tendencija automobiliuose montuoti tokias apsaugos sistemas, kurių reikalauja draudimo kompanijos. Draudimo kompanijos savo reikalavimus apsaugos sistemai sudaro atsižvelgdamos į vagysčių statistiką bei būdus draudimo rizikai sumažinti. Procesas, norint apsidrausti automobilį KASKO draudimu mūsų servise ir gauti apsaugos sistemos komplektą pagal draudėjo reikalavimus :

1) Nusprendžiate asmeniškai, kurio draudimo sąlygos geriausios, jus labiausiai tenkinančios, arba tai ko reikalauja iš jūsų draudimo kompanijos ar brokerių kontoros ir tada jau kreipiatės pas mus;

2)  Mes turėdami visų draudimo kompanijų reikalavimus, žinosime ką jums reikia įsidiegti į automobilį ir ko reikalauja draudėjai, įdiegsime jums reikalingą apsaugos paketą, išrašysime jūsų pasirinktam draudimui sertifikuotą pažymą.

Jeigu reikalinga apsaugos sistema KASKO draudimui, tai užklausos žinutėje būtinai nurodykite draudimo kompanijos pavadinimą ir lygį, kuriuo norima drausti automobilį ! 

Visada pagalvokite apie papildomą apsaugą

Tačiau draudikai ne visada laiku atkreipia dėmesį į galimus apsaugos sprendimus. Todėl produktai, kuriuos reikalaujama sumontuoti, nebūtinai užtikrina visišką automobilio saugumą. O savininkas susikomplektuoja apsaugą tik tokią, kurios reikalauja draudimo bendrovė.

Reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad įvykus automobilio vagystei, KASKO draudimas moka išmokas pagal rinkos kainą ir ne visada 100 procentų. Tokiu atveju vis tiek patiriamas finansinis nuostolis. Automobilio sąvininkui verta susimąstyti, ar jo įsigytas automobilis nėra vertas daugiau, nei galima KASKO draudimo išmoka ir ar dėl to nevertėtų susimontuoti apsaugos priedą.

Įsivaizduokite, kad Jūs ką tik nusipirkote automobilį. Pasirodo, kad jame jau yra sumontuota apsaugos sistema, atitinkanti vienos ar kitos draudimo kompanijos reikalavimus. Tai reiškia, kad Jums nebereikia papildomai investuoti į apsaugos sistemą. Nesvarbu, ar tai būtų tik gamyklinis imobilaizeris, ar kitokia apsaugos sistema. Dabar įsivaizduokite, kad žmogus, kuris pardavė Jums automobilį turi pasigaminęs papildomą atrakinimo raktą, apsaugos pultelį ar kortelę. Ir dar įmontavęs GPS/GSM vietos nustatymo įrangą, kad nuotoliniu būdu galėtų matyti, kur yra Jūsų automobilis. Ar neatrodytų, kad tokiam pardavėjui būtų pernelyg paprasta pavogti parduotą automobilį už santykinai mažesnę kainą?

Reiktų pagalvoti, ar vis dėlto nusipirkus automobilį, nevertėtų patikrinti jo saugumo sistemas: perprogramuoti pultelius, susimontuoti papildomą, tik Jūsų valdomą apsaugos įrangą? Taip pat verta susimąstyti, ar automobilis yra vertas daugiau, nei galima draudimo išmoka ir ar dėl to vertėtų susimontuoti apsaugos priedą.

Siaučiant įvairaus tipo vagystėms prie visų išvardintų apsaugos sistemų pagal jūsų poreikius, siūlome pridėti identifikacines savininko atpažinimo korteles, kurios apsaugos jūsų automobilį nuo labai žaibiškai įvykstančių KEYLESS vagysčių, bei suteiks naują saugumo lygį jūsų automobiliui.


Kas yra "Keyless" sistema ir kaip ji veikia?

Automobilyje yra modulis, kuris radijo bangomis sąveikauja su šeimininko kišenėje esančiu raktą imituojančiu pulteliu: pulteliui nutolstant nuo automobilio per keletą metrų (arba paspaudus mygtukus ant durelių rankenų), šis automatiškai užsirakina. Atvirkščia procedūra įvyksta šeimininkui priartėjus prie savo transporto priemonės. Dažniausiai pultelis turi būti už kelių žingsnių nuo automobilio, kad sureaguotų ir atrakintų jį. Norint užvesti automobilį (paspaudžiant užvedimo mygtuką), pultelis turi būti salono viduje.


Galimybė automobilių vagims

Nors "Keyless" sistema  ir yra labai patogi, tačiau vykdytų įvairiausių tyrimų metu buvo atskleisti rimti jos trūkumai, kuriais pasinaudojus galima gana lengvai pavogti automobilį.

Tyrimus vykdę technikos ekspertai, naudodamiesi paprastais elektroniniais prietaisais (bangų siųstuvu ir imtuvu), sugebėjo prailginti automobilyje esančio modulio ir saugos pultelio veikimo nuotolį. Su siųstuvu priėjus arčiau tikrojo, sąvininkui priklausančio pultelio (reikia numanyti, kur yra automobilio sąvininkas su pulteliu)  ir pailginus bangų veikimo nuotolį, imtuvu signalas pagaunamas šalia automobilio ir perduodamas jame esančiam moduliui. Taip automobilio atrakinimas atliekamas gerokai didesniu atstumu, nei numatyta gamintojo. Norint automobilį užvesti, įlipus belieka bangų imtuvą pridėti arčiau modulio ir dar kartą perduoti signalą. Automobilis, net ir nutolęs nuo pultelio nebepasiekiamu bangoms atstumu, variklio neišjungs, tik nebus galima jo dar kartą užvesti.

"Keyless" sistemą turinčių automobilių savininkams pusiau juokais patarta, kad saugos pultelius laikytų tokiose vietose, kur jų skleidžiamas el. bangas nebūtų galima pagauti. Tačiau ar tai tikrai yra patogus sprendimas?


Apsauga nuo tokių situacijų - sprendimas egzistuoja

Egzistuoja elektroniniai sprendimai, kurie leidžia apsisaugoti nuo tokių vagysčių. Pagrindinės šių sprendimų naudingos savybės yra naudojimo patogumas ir patikimumas. Tokios apsaugos sistemos neleidžia "Keyless" sistemai užvesti variklio. Kai automobilis yra su Keyless sistema,  blokuojamas pats "Keyless" mygtukas ir netgi OBD jungtis, apsaugos sistema gali įjungti garsinį aliarmą ar netgi skambinti į mobilųjį telefoną.


Išmanioji GSM/GPS apsaugos sistema su papildomu identifikatoriumi (kortele)

Tokios sistemos užtikrina ne tik automobilio saugumą, kontrolę, bet ir leidžia atlikti valdymą mobiliuoju telefonu. Šiuo metu asortimente siūlome „Pandora“ gamintojo GSM sistemą „Pandora Smart“ ir „Kodinis raktas“ gamintojo GSM sistemą „GSW CAN“. „GSW CAN“ sistema turi sireną, smūgio, posvyrio jutiklius ir priprogramuotą specialiai tam IMB5 imobilaizerį su identifikatoriumi, valdymas vyksta mobiliuoju telefonu, galimas nuotolinio užvedimo ar autonominio pašildytuvo paleidimas, bet tam bus reikalingi papildomi moduliai, o automobilio salone  turės būti paliekamas raktas užvedimo organizavimui. „Pandora Smart“ funkcionalumas gerokai didesnis, sistema turi ne tik sireną, smūgio, posvyrio ir judesio jutiklį, identifikacines korteles, bet ir galimybę priprogramuoti papildomai per Bluetooth sąsają durų kontaktus, slaptą blokavimo rėlę, matyti ir valdyti priklausomai nuo automobilio modelio kuro kiekį, temperatūras, valdyti autonominio pašildymo sistemą, organizuoti nuotolinį automobilio užvedimą be jokių papildomų blokų ar modulių, su valdymu mobiliuoju telefonu, panaudojant unikalias „Pandora Bypass“ ir „Pandora Clone“ technologijas, kai gamyklinis imobilaizeris apeinamas nepaliekant rakto automobilyje.  

Aliarmo atveju sistema blokuoja "Keyless" mygtuką ir OBD jungtį, skambina į mobilų telefoną. Telefone galima peržiūrėti įvykių istoriją, nustatyti automobilio buvimo vietą, blokuoti kitą variklio grandinę .

Pagrindinį vaidmenį prieš tokio tipo vagystes atlieka kortelė -  identifikatorius, kurią visuomet turi savininkas. Kortelė visuomet yra aktyvi, turi savo kodą, kurio anksčiau minėta įranga negali atkoduoti, ir veikia nedideliu atstumu. Ji integruojama į GSM/GPS apsaugos sistemą. Vykdant vagystę, jei šios identifikavimo kortelės prie automobilio nėra, apsaugos sistema įjungia sireną ir vykdo automobilio grandinės blokavimą. Automobilio savininkas yra informuojamas apie įvykį realiu laiku, skambučiu ir/arba SMS žinute.


Adaptyvinė apsaugos sistema su papildomu indentifikatoriumi (kortele)

Tai ekonomiškesnis sprendimas. Yra keletas variantų pasirinkti pagal kainą ir poreikius, koks sprendimas jums labiau prieinamas. „Kodinis raktas“ asortimente siūlome jums „GN7HUPS“ sistemą. Sistema taip pat turi sireną, smūgio, posvyrio ir tūrio jutiklį. Tokioje apsaugos sistemoje naudojamas identiškas prieš tai aptartas identifikatorius (kortelė), valdanti apsaugos sistemos blokavimo funkcijas. Pagrindinis skirtumas - sistema neturi GSM/GPS modulio. Nesant indentifikavimo kortelei, sistema blokuoja "Keyless" mygtuką, OBD jungtį ar kita grandinę, įjungia sireną. Šiuo atveju informacija apie bandymą pavogti skambučiu ir SMS žinute perduota nebus. „Pandora“asortimente siūlome „PandoraMini“ produktą, kuris, kaip ir „GN7HUPS“ yra adaptyvinė apsaugos sistema, bet yra gerokai funkcionalesnis sprendimas, nes turi papildomai valdymą išmaniąja programėle telefonu per bluetooth atstumą, galimybę priprogramuoti papildomai per bluetooth sąsają durų kontaktus, slaptą blokavimo rėlę, matyti ir valdyti priklausomai nuo automobilio modelio kuro kiekį, temperatūras, identifikatorių baterijos įkrovą. Sistema turi sireną, smūgio, posvyrio, judesio daviklius, kurių jautrumas lengvai reguliuojamas mobiliuoju telefonu. Sistema saugo automobilio perimetrą - duris, kapotą, bagažinę, variklio dangtį. Prie “PandoraMini” yra galimybė prijungti GSM modulį, kuris sistemą paverstų į GSM apsaugos sistemą, tai pasirinkimo pagal poreikius galimybės labai plačios. Kaip ir minėta prieš tai, nesant indentifikavimo kortelei, sistema blokuoja "Keyless" mygtuką, OBD jungtį ar kita grandinę, įjungia sireną. Šiuo atveju informacija apie bandymą pavogti skambučiu ir SMS žinute perduota nebus.


Peidžerinė – adaptyvinė apsaugos sistema su papildomu indentifikatoriumi (kortele)

Galimas ir dar vienas sprendimas, esantis pas mus. Tai “Pandora” peidžerinė – adaptyvinė apsaugos sistema „Pandora Light Pro“, kuri turi identifikatorių, kuris atlieka visą pilnai aprašytą funkcionalumą praeitame skyriuje, bet taip pat jūs valdote visą apsaugos sistemą ne tik originaliu pulteliu, bet ir per peidžerinį pultą, arba mobiliuoju telefonu per programėlę bluetooth atstumu. Sistema turi ne tik sireną, smūgio, posvyrio ir judesio jutiklį, identifikacines korteles, bet ir galimybę priprogramuoti papildomai per Bluetooth sąsają durų kontaktus, slaptą blokavimo rėlę, matyti ir valdyti priklausomai nuo automobilio modelio kuro kiekį, temperatūras, valdyti autonominio pašildymo sistemą, organizuoti nuotolinį automobilio užvedimą be jokių papildomų blokų ar modulių, su valdymu mobiliuoju telefonu,  panaudojant unikalias Pandora Bypass“ ir „Pandora Clone“ technologijas, kai gamyklinis imobilaizeris apeinamas nepaliekant rakto automobilyje.  Prie “Pandora Light Pro” yra galimybė prijungti GSM modulį, kuris sistemą paverstų į GSM apsaugos sistemą, tai pasirinkimo pagal poreikius galimybės labai plačios.

Aliarmo atveju sistema blokuoja "Keyless" mygtuką ir OBD jungtį, paleidžia sireną, siunčia pranešimą į peidžerinį pultą.


Imobilaizeris su papildomu indentifikatoriumi (kortele)

Galimas dar paprastesnis ir mažiau kainuojantis automobilio apsaugos sprendimas. Tai - imobilaizeris su mūsų prieš tai aptartu identifikatorium (kortele). Imobilaizeris turi savo papildomą blokavimo grandinę. Vykdant vagystę, jei šios identifikavimo kortelės prie automobilio nėra, apsaugos sistema blokuoja "Keyless" mygtuką ir OBD jungtį,  ar vykdo automobilio kitos grandinės blokavimą. Įlipus į automobilį, jo nuvaryti nepavyks. Pagrindinis šios apsaugos sprendimo skirtumas yra tas, jog automobilio sąvininkas apie bandymą pavogti transporto priemonę gali ir nesužinoti - sirena neįsijungs, o informacija apie bandymą pavogti skambučiu ir SMS žinute perduota nebus. Kadangi sirena nebus paleista,  esant tokiam imobilaizeriui, vagis gali tyliai įlipti anksčiau minėtu būdu ir bandyti surasti ir atblokuoti imobilaizerio blokavimo grandines kas irgi yra nepaprasta ir gali užimti laiko.

Asortimente turime nemažai pasirinkimų šioje apsaugos sprendimų grupėje : „Kodinis raktas“ siūlo „IMB5“, taip pat turime „CA168“„KD2006“ ir „KD3000“ sprendimus, o „Pandora“ siūlo „Pandora IMMO“ variantą. Funkcionalumu ir logika šie produktai labai panašūs, išsiskiria tik „Pandora IMMO“ sprendimas, kuris turi nustatymų valdymą mobiliuoju telefonu per išmaniąją programėlę. Galite valdyti identifikatorių atstumą ir jautrumą, matyti baterijos įkrovą ir kitus naudingus nustatymus. Su BT išmaniąja programėle labai patogus valdymas, lengvai galima įeiti ir išeiti į serviso režimą.


Papildomo indentifikatoriaus (kortelės) naudojimas

Ši kortelė, kaip ir "Keyless" raktas, naudoja elektros energiją. Tam joje įtaisyta baterija, kurią tam tikrais laiko tarpais tenka keisti. Standartiškai baterija tarnauja apie 8 mėnesius - tai labai priklauso nuo baterijos kokybės, gamintojo siūlomos sistemos identifikacinių kortelių atžvilgiu. Naudojant GSM/GPS išmaniąją apsaugos sistemą, automobilio savininkas apie senkančią kortelės bateriją yra informuojamas telefonu, SMS žinute ir taip pat papildomai kiekvieną kartą įlipant į automobilį, garsu bei šviesos indikatoriaus pagalba.

Naudojant ne GSM/GPS sistemą, sistema vairuotoją įspėja tik kiekvieną kartą įlipant į automobilį garsu bei šviesos indikatoriaus pagalba.

Baterijos keitimą rekomenduojama patikėti profesionalams - automobilių apsaugos sistemas montuojančiai įmonei. Su šiais produktais dirbantys specialistai turi daug patirties -  parinks ir įdės tinkamą elementą, kurio nereikės keisti ilgą laiką.

Išvados dėl pasirinkimų Jūsų poreikiams

Dėl poreikių, atitinkančių jūsų lūkesčius, visada galite ir patartina kreiptis pas mus konsultacijai. Padėsime išsirinkti optimaliausią paketą, pritaikytą tiek jūsų komfortui ir saugumui, tiek atitinkantį KASKO draudimui ir jų reikalavimams. Užpildykite užklausos formą ir mes su jumis susisieksime artimiausiu metu, darbo dienomis 9-18 val., arba skambinkite puslapyje nurodytais kontaktiniais telefono numeriais.

Jeigu reikalinga apsaugos sistema KASKO draudimui, tai užklausos žinutėje būtinai nurodykite draudimo kompanijos pavadinimą ir lygį, kuriuo norima drausti automobilį !

Mes naudojame slapukus, kad suteiktume Jums kuo geresnę patirtį lankantis mūsų svetainėje.